Keskiviikko 16. marraskuuta 2016

Glögi-iltama ja kannatuspalkinto Esko Laiholle

Yhdistys järjesti pienimuotoisen glögi-iltaman, jossa keskusteltiin menneestä vuodesta ja suunniteltiin tulevaa vuotta. Samalla puheenjohtaja ojensi Esko Laiholle yhdistyksen myöntämän kannatuspalkinnon.

Hyvän mielen pelit ry järjesti pienimuotoisen alkoholittoman glögi-iltaman Bar 7 Blings -loungetilassa Helsingin keskustassa. Iltamassa keskusteltiin menneestä vuodesta, suunniteltiin tulevaa vuotta ja tavattiin myös yhdistyksen uusin kuntoutusjäsen. Paikalle pääsi yhdistyksen kaksi varsinaista jäsentä, kaksi kuntoutusjäsentä, kannattava jäsen Esko Laiho ja hallituksen molemmat neuvonantajat.

Yhdistyksen jäsenistöä Bar 7 Blings:issä

Yhdistyksen jäsenistöä Bar 7 Blings:issä

Hallituksen puheenjohtaja ojensi tilaisuudessa myös Esko Laiholle yhdistyksen myöntämän kannatuspalkinnon. Esko Laiho oli vuonna 2016 yhdistyksen merkittävin tukija yksityisenä henkilönä, mistä hallitus koki asianmukaiseksi myöntää erityinen palkinto.

Hallituksen puheenjohtaja Tommi Gustafsson ojentaa Esko Laiholle yhdistyksen kannatuspalkinnon

Hallituksen puheenjohtaja Tommi Gustafsson ojentaa Esko Laiholle yhdistyksen kannatuspalkinnon