Lauantai 15. lokakuuta 2016

Yhdistyksen syyskokous pidetty

Hyvän mielen pelit ry:n syyskokous pidettiin 15.10.2016. Paikalla oli 8 yhdistyksen jäsentä ja neuvonantajaa. Tilaisuus oli hyvin onnistunut.

Syyskokous

 

Yhdistys kokoontui 15.10.2016 pitämään syyskokoustaan ja samalla juhlistamaan yhdistyksen ensimmäistä syntymäpäivää, joka oli 10. lokakuuta. Paikalle saapui yhdistyksen molemmat neuvonantajat, 2 varsinaista jäsentä, 1 kannattava jäsen ja 3 kuntoutusjäsentä. Tarjolla oli monenlaisia viinereitä ja leivoksia.

Kokouksessa hyväksyttiin vuoden 2017 toimintasuunnitelma ja tulo- ja menoarvio, sekä valittiin nykyinen hallitus myös vuoden 2017 hallitukseksi.

Lisäksi jäsenmaksuista päätettiin, että varsinaisten jäsenten vuotuinen jäsenmaksu laskee ainakin ensi vuodeksi 240 euroon (aiemmin 600 euroa) ja liittymismaksu vastaavasti nousee 1500 euroon (aiemmin 1000 euroa). Kuntoutusjäsenten vuotuinen jäsenmaksu pysyi ennallaan, mutta ensi vuodesta alkaen heiltä peritään 3 euron liittymismaksu (aiemmin 0 euroa). Kannattavien jäsenten liittymismaksut ja vuotuiset jäsenmaksut pysyivät ennallaan.

Kokouksen lopuksi pöytäkirja tarkastettiin ja iltaa lähdettiin viettämään illallisen parissa läheiseen Colorado-texmex-ravintolaan.

Colorado-ravintolassa